O firmě

Společnost KOVO Letovice s.r.o. vznikla v roce 2003, aby navázala na živnostenské podnikání provozované od roku 1996 jejími majiteli. Od roku 2004 jsme schopni nabídnout a zajistit nejen výrobu a montáž, ale také vývoj a konstrukci v sesterské společnosti KOVO TRADE Letovice s.r.o. ( do roku 2007 EXPANDIA CZ s.r.o.), zabývající se vedle toho také obchodní činností.

V roce 2005 prošla naše společnost úspěšně certifikačním auditem společnosti TÜV SÜD Management Service GmbH a je držitelem certifikátu systému řízení jakosti podle normy ISO 9001.

Hlavním předmětem činnosti společnosti KOVO Letovice s.r.o. je obrábění vysokopevnostních, žárupevných, otěruvzdorných materíálů, zejména nerezi, uhlíkatých ocelí, inconelu, slitin hliníku, mědi, mosazi a bronzu apod.

Naše společnost nabízí také svařování v ochranné atmosféře MIG, TIG, odporové svařování, svařování E, G a pájení.

V rámci zavedených kooperačních vztahů zajistíme tepelné zpracování materiálu – žíhání, cemetování, kalení; povrchové úpravy kovů – galvanické pokovování, žárové zinkování, nitridaci, eloxování. Zabezpečíme výrobu stříhaných a ohýbaných plechových dílů, přesné dělení plechu kyslíko-acetylenovým plamenem, laserem nebo vodním paprskem.

Společnost KOVO TRADE Letovice s.r.o. nabízí konstrukční práce v moderních CAD systémech. 

 

 • zhotovení výkresové dokumentace ve 2D i 3D formátech (VariCAD, AutoCAD, One Space Designer Drafting and Modeling)
 • volné konstrukční kapacity - rozkreslení technologických celků, tvorba kompletní výkresové dokumentace strojů a zařízení podle dodaných návrhů
 • návrh a konstrukce ručních či poloautomatických přípravků a strojních zařízení
 • engineering strojírenské výroby
 • obchodní činnost, organizační poradenství

   

  Produkční možnosti společnosti jsou trvale rozšiřovány nákupem dalších strojů – NC a CNC zařízení a investicemi do software (programového vybavení) konstrukční kanceláře. Postupným rozšiřováním výroby a strojního vybavení vzrostl počet zaměstnanců z původních 5 na současných 35. Společnost je snadno dostupná v části bývalého areálu Tylex Letovice, a.s., cca 40 km severně od Brna, v Jihomoravském kraji.

  Naše společnost směřuje velkou část své produkce do zahraničí, zejména do Německa a Rakouska. V posledních letech je patrný nárůst objemu spolupráce s tuzemskými obchodními partnery, ať už se jedná o pobočky nadnárodních koncernů či společnosti s výlučně českým kapitálem. Významnými zákazníky jsou dodavatelé automobilového průmyslu, ale i řada partnerů z jiných průmyslových odvětví, jak je uvedeno v našich referencích.

 • Kontakt

  KOVO Letovice s. r. o.
  Zámecká 21
  679 61 Letovice
  Česká republika